Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leczenie Alzheimera
#1
Choroba Alzheimera określa się jako najczęstszą przyczynę, prowadzącą do otępienia w osób powyżej 65 roku życia. Charakterystycznym objawem, który może świadczyć o wspomnianej chorobie są zaburzenia pamięci, które są następstwem zaniku tkanki mózgowej. Wraz z postępem choroby - chory często cierpi na problemy z samodzielnym przyjmowaniem posiłków, jak również miewa trudności z podstawowym funkcjonowaniem. 
   Leczenie Alzheimera rozpoczyna się po postawieniu diagnozy przez odpowiedniego lekarza. Choremu podaje się leki hamujące acetylocholinę - enzym rozkładający jeden z neuroprzekaźników znajdujących się w mózgu. Podaje się go w dwóch postaciach, są to:

tabletki
plastry naklejane na skórę

Wspomniana substancja umożliwia zatrzymanie choroby na okres do 3 lat. Ponadto, choremu podaje się lekarstwa mające na celu ochronę komórek nerwowych przed substancjami toksycznymi, których kumulacja w ogranizmie jest następstwem choroby. Jest to forma spowolnienia postępu objawów chorobowych. Po rozpoznaniu choroby warto stosować specjalistyczne preparaty, których głównym celem jest dostarczanie niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania mózgu. 
  Chorobie Alzheimera często towarzyszą zaburzenia nastroju, w tym również depresja. Nie należy bagatelizować samopoczucia chorego i w razie potrzeby powinno się zastosować odpowiednio dobraną psychoterapię i psychofarmakoterapię. W zaburzeniach depresyjnych w odniesieniu do wspomnianej choroby stosuje się selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, do których zaliczana jest mirtazapina. W sytuacji stosowania leków zawierających mirtazapinę można zaobserwować efekty uboczne działania leku w postaci zwiększonego apetytu, czego następstwem może być przybranie na wadze. Ponadto, wspomniane leki mają działanie uspokajające i ułatwiające zasypianie, więc zaleca się zażywać je wieczorem. 
  Mimo niewielkiego powodzenia przemysłów farmaceutycznych w wytwarzaniu leków umożliwiających pokonanie choroby - stale przeprowadzane są obiecujące badania, które mają szansę doprowadzić do przełomu w walce z Alzheimerem. 
 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości